blog

Webp.net-resizeimage

10 oryginalnych pomysłów na zabawę bez zabawek

Każdy rodzic zna dobrze problem piętrzących się w kącie gier i zabawek, które przez krótki okres czasu bawiły twoje dzieci, a teraz zbierają jedynie kurz. A co gdyby okazało się, że do świetnej zabawy wcale nie potrzebujecie zabawek? Co, gdyby zabawki zastąpić przedmiotami użytku domowego albo samemu je wykonać? Poznajcie nasze propozycje 10 zabaw, do których nie będziecie potrzebować żadnych gadżetów!

powrót do pracy

Powrót Do Pracy

Czas powrotu do pracy to nie tylko stres związany z nawrotem obowiązków i pojawieniem się nowych wyzwań. To również czas ogromnych nerwów spowodowanych rozłąką z dzieckiem.

Po raz pierwszy rozstajesz się z nim na tak długo, a w głowie kłębią się myśli: Czy jest pod dobrą opieką? Czy jest bezpieczny? Czy niczego mu nie brakuje? Czy nie tęskni za mną? Aby ułatwić sobie i dziecku te trudne chwile, możemy odpowiednio przygotować się na to wydarzenie.

8 porad dla pracujących mam

8 porad dla pracujących mam

Połączenie obowiązków zawodowych z macierzyństwem to nie lada wyzwanie. Macierzyństwo samo w sobie to piękny, lecz wymagający zawód. Jak połączyć pracę na dwa etaty, w domu i w biurze, kiedy doba ma dla nas niezmiennie te same 24 godziny?

Dla wszystkich pracujących mam, stających na palcach i dających z siebie wszystko, aby sprostać wyzwaniom dnia codziennego, przygotowaliśmy listę małych trików i porad, które pomogą poradzić sobie z tym wyzwaniem.

chrobotek2

Wiosenny warsztat tworzenia dekoracji z Chrobotka – 19 marca g. 17:00

W pewnej małej domowej pracowni powstają naturalne ozdoby tworzone z sercem i wielką dbałością o każdy szczegół. Urzekające w swojej prostocie cieszą się popularnością nie tylko wśród miłośników przyrody. Dekoracje wykonane z porostu zwanego Chrobotkiem reniferowym są kojąco zielone, nietoksyczne i całkowicie bezpieczne, dlatego mogą znajdować się w bezpośrednim otoczeniu niemowląt i małych dzieci.

FOTO 02

Sensoplastyka® – zajęcia pokazowe w Centrum Noszenia – 25 marca g. 11:00

Zapraszamy na zajęcia Sensoplastyka®, podczas których mali i dorośli uczestnicy będą mieli okazję dzielić przestrzeń swobodnej twórczości, kreatywności i dobrej zabawy 🙂 Czas warsztatowy wypełnią różnorodne aktywności wykorzystujące w pełni bezpieczne i jadalne materiały sensoryczne, takie jak mąki, olej czy kasze. Na zajęciach brudzimy się dowoli i bez wyrzutów sumienia 😉

dzieckokanapa scaled

10 zdań, których najlepiej unikać w komunikacji z dzieckiem

Życie rodzica bywa zupełnie różne od katalogowych wyobrażeń na temat rodzicielstwa. Dzieci potrafią wywrócić uporządkowany świat dorosłych do góry nogami, wprowadzając do niego swoją nieskrępowaną energię, spontaniczność, ciągle niezaspokojoną potrzebę odkrywania świata i zdobywania nowych umiejętności. Miewają swoje autorskie pomysły, które często nie idą w parze z planami rodziców (…)

dotykibliskosc

Rola dotyku i bliskości w rozwoju niemowląt

Dotyk i bliskość to największe, najważniejsze dary, jakie może otrzymać dopiero co narodzone dziecko. Zapach i obecność znajomego, ciepłego, miękkiego ciała matki; słodki smak jej mleka – to wszystko działa jak lekarstwo na zmysły małego człowieka, który ma sobą trudy porodu. Pozwala ukoić ból i przetrwać nagłą, gwałtowną zmianę środowiska – od teraz (…)