Wychowanie

8 porad dla pracujących mam

8 porad dla pracujących mam

Połączenie obowiązków zawodowych z macierzyństwem to nie lada wyzwanie. Macierzyństwo samo w sobie to piękny, lecz wymagający zawód. Jak połączyć pracę na dwa etaty, w domu i w biurze, kiedy doba ma dla nas niezmiennie te same 24 godziny?

Dla wszystkich pracujących mam, stających na palcach i dających z siebie wszystko, aby sprostać wyzwaniom dnia codziennego, przygotowaliśmy listę małych trików i porad, które pomogą poradzić sobie z tym wyzwaniem.

dzieckokanapa scaled

10 zdań, których najlepiej unikać w komunikacji z dzieckiem

Życie rodzica bywa zupełnie różne od katalogowych wyobrażeń na temat rodzicielstwa. Dzieci potrafią wywrócić uporządkowany świat dorosłych do góry nogami, wprowadzając do niego swoją nieskrępowaną energię, spontaniczność, ciągle niezaspokojoną potrzebę odkrywania świata i zdobywania nowych umiejętności. Miewają swoje autorskie pomysły, które często nie idą w parze z planami rodziców (…)

dotykibliskosc

Rola dotyku i bliskości w rozwoju niemowląt

Dotyk i bliskość to największe, najważniejsze dary, jakie może otrzymać dopiero co narodzone dziecko. Zapach i obecność znajomego, ciepłego, miękkiego ciała matki; słodki smak jej mleka – to wszystko działa jak lekarstwo na zmysły małego człowieka, który ma sobą trudy porodu. Pozwala ukoić ból i przetrwać nagłą, gwałtowną zmianę środowiska – od teraz (…)